Ríbezľový džem

…stavíme. 3. Ríbezle želírujú veľmi dobre, preto ich stačí variť krátko. Tento recept je výborný k syrom, grilovanému mäsu či divine. Ak chceme džem natrieť na chlieb, jednoducho ho uvaríme s väčším množstvom cukru. Tag:ríbezľový džem

Malinovo broskyňový džem

…me a nakrájame na malé kocky. Vanilkový struk pozdĺžne prekrojíme, vyškrabeme z neho dužinu, ktorú vo veľkom hrnci zmiešame s cukrom, malinami a s broskyňami. Za stáleho miešania privedieme do varu. Povaríme 5 minút a horúcim džemom naplníme umyté poháre. Ihneď uzavrieme a postavíme hore dnom. Necháme úplne vychladnúť. Tag:broskyňový džemhroznový lekvár…

Čokoládovo – ríbezľový perník

…35 Postup receptu: Vajcia s cukrom vymiešame dopenista. Pridáme ostatné suroviny – múku, mlieko, olej, PDP, sódu bikarbónu, škoricu, kakao a lekvár ( alebo džem ) . Perník môžeme vylepšiť aj nakrájaným ovocím ( príp.hrozienkami ) . Pečieme pri 180 st./ 20-25 min. Po upečení vychladnutý perník natrieme ríbezľovým džemom a polejeme čokoládovou polevou….

Jahodový džem ala espresso

…áme 3 hodiny odstáť. Zmes uvedieme za stáleho miešania do varu a sprudka varíme asi 5 minút. 3. Hrniec odstavíme a vrecúška s kávou vyberieme. Džem ihneď plníme do vyvarených pohárov. Džem si zachová peknú červenú farbu ak ho aromatizujeme celými kávovými zrnami a nie hotovým espressom. Tento skvost sa vynikajúco hodí ku vafli a káve….

Jahodový džem po francúzsky

…e. Vykvapkaný sirup varíme asi 5-7 minút. Keď teplota dosiahne 106°C (sirup už nepení, bubliny sú váčšie s hrubšími stenami) pridáme kandizované plody a povaríme ešte asi 6 minút. Po vykonaní želírovacej skúšky pridáme mätu a džem plníme do vyvarených pohárov. 3. Viacstupňový proces varenia zabezpečí, že ovocie bude úplne preniknuté cukrom aj napriek väčším plodom….

Chladený nealkoholický ríbezľový punč

Suroviny na 5 porcií: 300 g zrelé červené ríbezle 300 g zrelé čierne ríbezle 2 PL rozpustený med…

Ananásový džem

…eptu: Ananásovú dužinu pokrájame na kúsky a pomiešame so šťavami a karí korením. Nakoniec primiešame želírovací cukor. Ovocnú masu varíme podľa návodu na obale a za horúca plníme do pohárov. Tento džem sa hodí ku grilovaným jedlám a hydine….

Višňový džem

…50 Postup receptu: Višne pretriedime, umyjeme a vykôstkujeme. Potom ich rozomelieme alebo rozmixujeme. Pridáme k ním želírovací cukor a povaríme ich. Keď začne džem želírovať, naplníme ho do pohárov. Tag:visnovy dzem…

Bazový džem

…Plody umyjeme, osušíme a zbavíme stoniek. V hrnci zmiešame bazu s citrónovou šťavou a diabetickým želírovacím cukrom. Plody roztlačíme a privedieme do varu. Za stáleho miešania necháme vrieť 4 minúty. Keď džem tuhne, môžeme ho naplniť do pohárov….

Hroznový džem s orechmi

…uvedieme do varu a na miernom ohni varíme za stáleho miešania asi 90 minút, aby sa zmes neprilepila na dno hrnca. Uvarenú zmes necháme 10 minút stáť a potom primiešame 100 g opečených vlašských orechov a 75 ml brandy. Hotový džem lejeme do sterilizovaných pohárov, dobre uzavrieme a otočíme dnom nahor….